Bucatini alla versuviana

Имињата на различните видови тестенини изгледаат комплицирани, но, ако ги преведеме, тие имаат сета смисла на светот….

Пита со пилешко

Пита со пилешко

Овие мали солени кекси ќе ве маѓепсаат. Направени се со многу љубов за да можете да направите и полуемпанади во тегли ...

Сипа со грашок

Сипа со грашок

Обожаваме да ги правиме овие едноставни рецепти полни со вкус и со многу здрави состојки. Ова јадење има богат сипа ...

Задушени лустери

Задушени лустери

Во оваа есенска сезона можеме да подготвиме сочни печурки и во овој случај некои вкусни лустери. Овој рецепт е се ...