Басмати оризова салата со зеленчук и ракчиња

Салата од ориз

Toе подготвиме салата од ориз вкусно со тиквички и ракчиња.

Ќе ставиме зелени маслинки и ќе се облечеме со масло, лимон, сол и бибер.

Не заборавајте да го ароматизирате со вашата омилена ароматична билка. ставив босилек но со некои листови Свежа нане Исто така, ќе биде одлично. 

Повеќе информации - Конзервиран босилек, за салати, декорации…


Откријте други рецепти на: Салати

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.