Гаспачито за топлина? Обидете се со гаспачо Екстремадура.

El Екстремадура гаспачо Тој е прв братучед на гаспачо традиционален андалузиски, само што има некои изненадувачки состојки како ñoras и суви домати. Исто така, некои читатели на екстремадура на нашите рецепти велат дека ова не е пробано во нивната земја во животот, па затоа ќе ни кажат. Во секој случај, ми се чини многу оригинален рецепт. Совет: Ако сакате да излупите домати да консумирате сиров, најдобро е да го направите со нож, но ако ги излупите да направите сос од домати или да ги додадете во чорба, најдобро е да ги бланширате 30 секунди во тенџере со вода што врие со крст направен во основата со остар нож; така кожата ќе излезе цела кога ќе ги поминете низ ладна вода.

Слика: охеглоус


Откријте други рецепти на: Рецепти за Гаспачо, Рецепти зеленчук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Мандарина dijo

    Веќе ќе кажете од која област на Екстремадура е овој рецепт или поточно кој го измислил ... меѓу другото што не го носи овој гаспачо се ñoras, кои се од регионот на Мурсија, далеку од тоа да бидат „типични „Екстремадура :)