Грчки омлет: со фета и маслинки

Фета сирењето и маслинките се една од најпознатите меѓународно признати состојки во грчката гастрономија. Освен добра салата, кој стартер или предјадење може да го подготвиме ова лето со тие состојки? Што е со ладен омлет? Може да го збогатиме и со туна, колбаси или зеленчук.

Состојки (6): 6-10 јајца, грст црни маслинки, 150-200 гр. сирење фета, неколку црни маслинки без јами, 1 црвен кромид, 12-16 цреши домати, 1 чешне лук, грст свеж магдонос, маслиново масло, бибер и сол

Подготовка: Јајцата ги победивме заедно со ситно исечканиот магдонос и лук и малку бибер и сол. Покрај тоа, ние го исекуваме кромидот во густи ленти од ulулиен.

Загрејте дно масло во голема нелеплива тава и испржете го кромидот околу 5 минути за да остави златно-кафеав. Потоа додадете домати и маслинки и соте неколку минути за да омекнат малку.

Ние го спуштаме огнот на среден и ги истураме јајцата. Ние ја готвиме тортилја од долната страна. Кога е, одозгора го посипуваме распаднатото сирење фета и го превртуваме за да заврши мелењето. Друга опција е да го завршите во рерна заедно со скара.

Слика: bbcgoodfood

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.