Крокети од шунка, домашни и не замрзнати

Кога не се готви, можеме да јадеме и крокети. Можеме да ги направиме од многу состојки и една од најтрадиционалните во шпанската кујна е шунка Серано. Препорачливо е додадете ја многу мелената шунка така што додава повеќе вкус на крокетите и тие се јадат на поудобен начин, без да мора да го потоне забот премногу.

Слика: Макрецетас


Откријте други рецепти на: Почетнички, Менија за деца, Вегетаријански рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.