Сос или крем од камембер, за потопување или јадење?

Вкусното камбершко сирење се топи во вкусен сос што можеме да го послужиме како тапа или прв оброк, како натопување или како сос за придружба на месо и риба. САД Не додадовме зачини или зачини во кремот, тоа зависи од вас.

Состојки (4): 200 гр. сирење Камберт, 200 мл. пилешка супа, 200 мл. течна павлака, 50 гр. путер, пченкарен скроб (по избор), бибер, сол

Подготовка: Ние ја загреваме супата многу добро додека не зоврие, па кремот. Оставете повторно да зоврие и намалете го огнот. Додадете го исецканото сирење и оставете го да се стопи без да престане да се промешува за да се расипе вриењето. Додадете путер и малку сол и бибер по вкус.

Забелешка: Ако сакаме да добиеме погуста крема што ќе ја користиме како сос за натопување или потопување, додаваме малку пченкарен скроб во супа кога ќе зоврие.

Слика: Конмучагула

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Јоланда dijo

    Дали треба да ја отстраните кожата од сирењето?