Кока де ланда, валенсиски пандишпан

La Кока Де ланда Тоа е типична сунѓерска торта од заедницата на Валенсија, која го должи своето име на фактот дека традиционално се прави на лимена плоча, славата.

Тоа е многу силна и прилично густа пандишпан. Понекогаш Збогатена е со сок од портокал и овошје и суво овошје.

Состојки: 500 гр. брашно, 500 гр. шеќер, 500 гр. млеко, 250 гр. масло, 4 јајца, 100 мл. сок од портокал, 2 хартија сода Ел Тигре или 1 кесичка прашок за пециво, уште 50 гр. на шеќер.

Подготовка: Јајцата добро ги монтираме со шеќерот и потоа ги врзуваме со маслото, млекото и сокот од портокал. Ние го мешаме брашното со квасецот или содата и го додаваме малку по малку во јајцата додека не добие хомогено тесто. Го ставаме тестото во правоаголен калап обложен со хартија и го посипуваме со остатокот од шеќерот. Се печеме во загреана рерна на 180 степени околу 30-40 минути.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.