Пармезан пена, креативност во вашите јадења

Кралевите ми сифонираа пена! Премиерно го имам со вкусен крем од пармезан. Сифони ни дозволуваат направете кремасти и воздушни пени без додавање крем или белки, избегнувајќи потрошувачка на маснотии и постигнување декоративен и оригинален допир во нашите рецепти.

Во оваа прилика направив сирење, кое содржи крем и млеко, но можете да направите совршено пени само со зеленчук, бидејќи сифонот работи со азотни полнења што овозможуваат излез на притисок од течноста.

Состојки за 1 сифон од 500 мл. и оптоварување: 200 гр. пармезан, 150 мл. полномасно млеко, 300 мл. крем за крем, 125 гр. белки, 1 нотка сол

Подготовка: Започнуваме со ситно триење на пармезанот. Освен тоа, загрејте го млекото до точка на вриење и стопете го пармезанот во него, веќе на многу тивок оган.

Овој крем го тргаме од оган и го додаваме течниот крем. Мешаме и оставаме смесата да одмори околу 10 минути. Потоа го цедиме крем сирењето, додаваме белки, ги зачинуваме и матиме малку со прачките.

Сега можеме да го наполниме сифонот со смесата, да го затвориме, да ја навртуваме капсулата (следејќи ги упатствата) и да се тресат. Ние ја отстрануваме капсулата и го прскаме кремот на плочата со притискање на рачката на сифонот.

Слика: Само рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.