Крокети од хејк: спаси го бешамелот

Состојки

 • 300 гр. ослови од ослиќ
 • 6 мали сирења во делови
 • 2 HUEVOS
 • трошки од леб
 • нафта
 • сол
 • магдонос

Некои крокети Без досадна подготовка на тестото бешамел, бидејќи ја добиваме конзистентноста на друг начин што ќе ви го кажам подолу. Важно е да го оставите тестото да се мести половина час. После тоа, најлесно е да се формираат крокети со две лажици. Уште еден начин да се маскира риба. Придружувајте се со добра салата и комплетна храна за најмалите.

Подготовка:

1. Сварете го ослиќот во малку солена вода, гранче магдонос и посипете масло.

2. Проверете ја рибата многу внимателно за да нема досадни кожи или коски, истурете ја и измешајте добро со сирењата додека не формира хомогена паста. Оставете го да одмори половина час во фрижидер.

3. Оформете ги крокетите со помош на две лажици, поминете ги низ изматено јајце и презла. Пржете во многу масло
се загрева и се пренесува на чинија со кујнска хартија за да се отстрани вишокот масло.

4. Придружете се со малку мајонез, домат или вашиот омилен сос.

Слика: рецепти декоцинаблог

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.