Леќа со колбаси

Одиме таму со топла леќа, со зеленчук и неколку вкусни колбаси. Добрата работа кај оваа мешункаст зеленчук, леќа, е тоа што не им треба претходно натопување. Затоа тие се добра опција кога наутро сè уште не знаеме што да готвиме.

Со салата како оној што ќе го најдете во линк храната е фиксна. И тоа е постојано јадење благодарение на колбаси. За да не биде премногу масно јадење, ги сме готвеле претходно во тава, но можете да ги ставите директно во тенџерето.

Фотографиравме чекор по чекор. Seeе видите дека подготовката на комплетно јадење е најмногу едноставна.

Повеќе информации - Салата од авокадо, портокал и бадеми


Откријте други рецепти на: Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Томас Орелана dijo

  Во чекор број 8 е означено да се додаде „Брашно“ што не е вклучено во списокот на состојки. Дали авторот може да ги даде потребните информации? Благодарам

  1.    Асен Хименез dijo

   Здраво Томас! Јас само го ставам брашното во списокот со состојки. Тоа е само половина лажичка.
   Ви благодарам многу за предупредувањето :)
   Прегратка!