Мравки кои се искачуваат на дрвото

Дали ова кинеско јадење ви звучи познато? Исто така знаат како мравки кои се искачуваат на дрво, овој популарен рецепт од провинцијата Сечуан (каде е познат „Бибер“) се состои од говедско или свинско месо варено во сос со тестенини од соја.

Излегува дека Кога готвите оваа храна, парчињата месо се прилепуваат на јуфките, предизвикувајќи слика слична на сликата на мравките што шетаат низ гранките на едно дрво.

Слика: Мисиглутон


Откријте други рецепти на: Рецепти за тестенини

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лидија мартинез dijo

  хахаха секогаш сум бил iousубопитен и повеќе од еднаш сум сакал да ги испробам верувајќи дека се вистински мравки !!!! хахахаха да биде вака следниот пат кога ќе прашам со сигурност !!!

 2.   Марта Гонзалес Мартин dijo

  хахахаха, колку е убаво што ни кажуваш што е, отсекогаш сме биле iousубопитни и никогаш не сме се осудиле да прашаме. Го сакам.

 3.   Росио Кабот Дијаз dijo

  Знам што ќе направам за да јадам денес!

 4.   Ципота dijo

  Вие го објаснувате со тага! Јас го сторив тоа погрешно за твоите прибелешки, има видео што го објаснува многу подобро! Стара харфија !!!