Полнење крем „Далце де лече“ за роскон де Рејес


Иако има многу полнила за роскон де Рејес, овој крем е алтернатива на класичното полнење крем или крем за пециво. Домашната дулче де лече е вкусна и лесно се прави од кондензирано млеко. Кремот што произлегува од мешање со крем и јајца е мазен и воопшто не се одвојува. Запомнете дека кондензираното млеко може да биде затворено и покриено со вода постојано.
Состојки: 1 мала тегла кондензирано млеко (350 гр.), 3 јајца, 200 гр течна павлака, 1 лажичка ванилин шеќер.
Подготовка: За да го направиме дулче де лече, го ставаме тенџерето со кондензирано млеко да се готви. Ако користиме шпорет под притисок, тенџерето ќе го покриеме со кондензирано млеко со вода и ќе го готвиме 30 минути. Ако е шпорет со нормален притисок, ќе ви требаат 90 минути. Во нормално тенџере треба да готвиме 2 часа (конзервата секогаш мора да биде покриена со вода) Ние го отстрануваме шишето од водата откако ќе истече времето и нека се излади пред да го отвориме.

Веќе ладниот дул де лече се пренесува во тенџере со дебело дно и го ставаме на тивок оган; Ние го мешаме со јајцата, биејќи енергично. Додадете крем и ванилин шеќер. Ние победиме без да застанеме сè додека не биде хомогено (7 минути). Кремот не смее да врие во никој случај. Оставете да се излади и пополнете го росконот.

Слика: марикерки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.