Рак ѓаволски јајца

Рак ѓаволски јајца

Ако сакате рецепти на полнети јајца, ние ви нудиме уште еден поинаков начин да го јадете овој деликатес и тој е заедно стапчиња од рак. Тие се многу едноставни за правење и забавен рецепт за подготовка со најмалите во куќата. Изненадете со ова јадење на вашето мени како почетник преполни со протеини и со најдобри својства на јајцето.

Рак ѓаволски јајца
Автор:
Порции: 4-5
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 6 HUEVOS
 • 8 стапчиња од рак
 • Мало тенџере со мајонез
 • 3-4 лажици кечап
 • Половина чешне лук
 • Мала грст сол за да се готват јајцата
Подготовка
 1. Ние ставивме варете ги јајцата во мало тенџере, покриено со вода и со мала рака сол. Willе ги готвиме околу 12 минути. Откако ќе се свариме, ја отстрануваме водата и оставаме да се оладат. Подоцна ќе ги лупиме. Рак ѓаволски јајца
 2. Ние ги земаме стапчиња од рак (ако беа замрзнати, претходно одмрзнати) и со нож ќе направиме многу мали парчиња. Парчињата ќе ги ставиме во сад. Рак ѓаволски јајца
 3. Со веќе излупените јајца, ќе се поделиме на половина. За да бидат многу подобри, ги делиме на средина, но по јајцето. Ги отстрануваме жолчките и одделуваме четири парчиња за да ги вклучиме во филот, а остатокот го резервираме. Рак ѓаволски јајца
 4. Со помош на мала лажица ги исполнуваме дупките на јајцата со подготовка на рак. Оставете филот да го прелее јајцето без да се плаши дека е добро покриен. Рак ѓаволски јајца
 5. Во садот каде што имаме исечкана рак додаваме распаднати жолчки и половина чешне лук на многу мали парчиња. Рак ѓаволски јајцаРак ѓаволски јајца
 6. Ние додаваме мало тенџере со мајонез и четирите лажици од Кетчуп да се даде таа розова боја и посебен вкус на сосот. Ние мешаме и мешаме сè заедно. Рак ѓаволски јајцаРак ѓаволски јајца
 7. Со останатите жолчки ја украсуваме површината на јајцата. За да го направите ова, ние ги распаѓаме врвовите на прстите со прстите, така што тоа е декоративно. Рак ѓаволски јајца

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.