Rillettes de maquereau или свежа скуша терина за ширење


Скуша Тоа нè потсетува на летото, на баровите на плажите и крајбрежните ресторани и на оние кои сме среќни да пораснаа на крајбрежјето, мирисот на печена скуша веднаш нè пренесува во нашата земја. Во Кадиз, печена скуша се служи со пиранака (мелено месо направено од пиперка, домат и кромид); Печено или во папилот лесно се прави во нашите домови со едвај интензивни мириси (ефлувија што писателот ја сака патем). Но, ние претставуваме елаборат на истакната француска храна, рилети од макиро или паштета од скуша, вистинско уживање. Добар апетит ...
Состојки: 1 голема скуша или 500g скуша, 1/2 кромид, 1 праз, 1 ловоров лист, 1/2 чаша (125g) крем сирење (намаз), ¼ чаша (60ml) крем (15% маснотии), ¼ чаша (60 g) од стара сенф, сок од ½ лимон, 1 сецкан кромид, 1 лажица ситно сецкан магдонос, сол и бибер по желба.

Подготовка: извадете ја главата и цревата од рибата; Направете кратка супа со кромид, праз, ловоров лист и малку сол и бибер. Кога ќе зоврие 15 минути, потопете ја рибата, оставете ја да зоврие и оставете ја настрана штом ја смени бојата (се прави за еден момент). Вирус, оставете го да кали и добро исчистете ја коскената риба. Ние се распаѓаме и го резервираме.

Во сад, измешајте го сирењето со крем и сенф; Ние победиме со неколку прачки или со помош на вилушка додека не биде хомогена. Додадете го лимонот, мелениот мелем, магдоносот, рибата и зачинете со сол и црн пипер. Ние се движиме со помош на шпатула додека сè не се меша. Препорачливо е да го оставите препаратот да одмори најмалку 2 часа во фрижидер (подобро да го направите тоа претходната вечер). Се шири на топол леб или двопек.

Слика: пратик.фр

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.