Салата од аншоа со оцет и јагнешка салата

Салата од аншоа со оцет и јагнешка салата

на салати секогаш се добредојдени а во лето тие се број еден од нашите диети. Ова јадење е извонреден микс од слатки домати од цреша и кисела аншоа кои веќе можеме да ги најдеме подготвени во нашите супермаркети. Во истото јадење ќе додадеме крцкав црвен кромид и околу него ќе украсиме со неколку ливчиња јагнешка зелена салата. Здраво и одлично! Ако сакате да го запишете, не губи детали.

Ако сакаш оригинални салати, имаме мала колекција на јадења што може да ве интересираат:


Откријте други рецепти на: Салати, Рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.