Солени торијаи со сирење манчего (или со оној кој најмногу ви се допаѓа)


Торијасите се креативен начин да се искористи бајат леб што ни остана. Сепак, ние секогаш мислиме на нив како на десерт, а не како на десерт солена тапа. Во оваа елаборација, Ние користиме една од многуте техники за правење торија, но ги потопуваме во сирење Манчего, иако можете да го направите со кое било друго сирење што го сакате. Послужете ги, доколку сакате, на кревет со салата или со некои зачинети домати од цреша.
Состојки (4 лица): 1 векна леб од претходниот ден, 100 гр сирење од манчего, 1 јајце, сол, мелен пипер, екстра девствено маслиново масло, намалување на оцет Модена (по избор).

Подготовка: За почеток, го загреваме млекото во тенџере на тивок оган заедно со сирењето и нотка на пиперка. Мешајте додека не се раствори сирењето, без да зоврие млекото. Оставете го да се загрее и додадете го јајцето, победувајќи со прачки.

Ние го исекуваме лебот на парчиња со средна дебелина, отстранувајќи ја кората. Правиме неколку коцки со тврдата трошка што ги влажниме и добро ги впиваме во млекото. Извадете го на чинија и кафеаво од двете страни во топла тава или на решетка. Ние им служиме на торијаите со прскање на оцет Модена одозгора (по избор).

Слика: пијалок

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.