Сос Бешамел

Сос Бешамел

La Сос Бешамел Тоа е многу разноврсен сос и се користи во многу рецепти, зеленчук или тестенини од гратин, канелони или лазања и долга итн. Неодамна споделив со вас еден од моите рецепти за Домашни канелони И денес објаснив како го подготвувам бешамелот за тој рецепт.

Веќе знаеме дека во денешно време е многу лесно да се користи супермаркет спакуван бешамел, но исто така ве уверувам дека е многу лесно да се подготви бешамел додека, на пример, зеленчукот или тестенините се готват.

Две клучни точки за да добиете бешамел е да бидете сигурни дека брашното се готви добро за да не добие вкус сурово брашно и друго е да додадете топло млеко за да се минимизира формирањето на грутки Ја користам можноста да го загреам во микробранова печка додека го наздравувам брашното со путерот. Ако сакате, можете да го ароматизирате млекото со ловоров лист или малку кромид и да го загреете во контејнер над оган.

 


Откријте други рецепти на: Салсас

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.