Сунѓерска торта со сливи и сирење со сезонско овошје

Искористуваме сезонски сливи да се направи богата торта од овошје и сирење. Идеално сирење за да се направи оваа торта е бело и тесто, како рикота, Филаделфија или маскарпоне. Бидејќи има овошје, оваа торта оди добро како десерт, но исто така е многу комплетна слатка за појадок.

Состојки: 4 јајца, 125 грама шеќер, 100 грама брашно, 125 грама путер, 250 грама бело сирење, 75 грама бадемово брашно, 3 лажици пченкарно брашно, ванила, 1 плик прашок за пециво

Подготовка: Јајцата убаво измешајте ги со шеќерот и сирењето и додадете ги брашниците со квасецот, омекнатиот путер и месото од ванила. Откако тестото е хомогено, го ставаме на калап намастен со брашно и путер. На тестото ги редиме сливите во форма на чаршави во форма на половина месечина и ги печеме на 180 степени околу 35-40 минути. Изладете го на решетка и посипете го со шеќер од глазура.

Слика: Миета

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.