Торта Рикотта

Торта РикоттаТоа е многу типичен аргентински десерт, каде што се вкусува во кое било време од годината. Благодарение на рикотта, сирење кое е многу слично по вкус на маскарпоне, оваа торта има многу благ вкус, што децата ќе го сакаат.

Состојки: 250 грама брашно, 125 грама путер, 125 грама шеќер, едно јајце, 600 грама рикота, шест жолчки, уште 250 грама шеќер, половина лажица есенција на ванила и кора од лимон.

Подготовка: Во сад ги мешаме шеќерот, путерот, јајцето и брашното, добро се мешаме и без месење, пополнуваме со половина од тестото, калапот што ќе го користиме.

Од друга страна, го подготвуваме филот, победувајќи ја добро рикотата со шеќерот, ванилата, жолчките и кора од лимон, и ја додаваме во калапот, со остатокот од тестото го покриваме калапот. Гответе во средна рерна околу 45 минути и сервирајте многу ладно.

Преку: Рецепти
Слика: Рецепти од Аргентина

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.