Тост од лосос и козјо сирење

Состојки

  • Рустикален леб
  • пушен лосос
  • козјо сирење во ролна
  • сос од песто

Недела е и сакаме да одбереме нешто лесно и брзо да се направи, но тоа е оригинално и вкусно. Овој тост може да реши едно од јадењата за тој состанок на пријатели што сте го закажале за денес.

Подготовка: 1. Наздравете го исечениот леб.

2. Дистрибуирајте го сирењето одозгора, ако сакате, можете малку да го гратирате пред да ги ставите останатите состојки, што се лососот на парчиња и конец со сос од песто.

Друга опција: На Рецетин направивме неколку варијации со сосот од песто. Дали повеќе сакате да користите некое од нив, наместо класичното генојско песто?

Слика: auladecociaportomuinos

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.