Сунѓерска торта од чоколадо и праска без млеко или јајца

Willе изгледа алхемија, но можно е да се направи А. Бисквит без додавање јајца или млеко. Овој рецепт е погоден за оние деца алергични на млеко и неговите деривати, како и на јајца. Сите ние заслужуваме сладок залак од време на време и блажената алергија нема да се извлече од тоа. Toе подготвиме вкусна торта со чоколадни чипови и праска.

На состојки звук:

200 мл. од бадемово млеко (може да биде соја), 50 мл. сончогледово масло, 170 гр. од трска шеќер,
2 зрели праски (или друго овошје што повеќе им се допаѓа на децата), 100 мл. од ликер од праска (или од овошјето што го избираме), 150 гр. чоколадо на парчиња, кора од 1 лимон, 220 гр. брашно, 1 плик со квасец,
1 лажичка сода бикарбона

Подготовка:

Претходно ние го подготвуваме калапот што ќе го користиме, размачкувајќи го со путер и брашно и загревање на рерната на 170º

Ние почнавме разгорување на млеко, праска, алкохол, кора од лимон лимон, На нафта и шеќер сè додека не се раствори добро.

Брашно, квасец и бикарбонат просејте го и додадете во претходната смеса. Мешаме сè додека не се интегрира добро.

Го додаваме чоколадото сецкани а другата праска на парчиња и се меша повторно.

Ставивме калап што го подготвивме и ставаме во рерна околу 30 минути. Willе знаеме дека е во својот момент, кога кога ќе ја боцкаме тортата со чепкалка за заби, таа ќе излезе сува.

Одмрзнете и оставете да се излади на решетка за да не се собере влага во тортата.

На овие други веб-страници најдовме други основи за торти без млеко или јајца да направите други колачи: Ла Вердад, Вегетаријанство

И многу благодарам на оние мајки кои ни даваат идеи како овие за да можат нивните деца да уживаат во добро готвење без да видат дека им штети на здравјето.

Преку: Слатко и солено

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.