Шејк од сирење во Филаделфија

Денес ви донесовме многу едноставен и брз рецепт за правење, но еден вкусен. На Шејк од сирење во Филаделфија Тоа е добра опција за деца кои не сакаат овошје и сакаат постепено да се навикнат на вкусот.

Шејк од сирење во Филаделфија
Јас претставувам рецепт кој е идеален како десерт да се јаде во кое било време од денот, со многу малку калории, но многу богат и кремаст.
Автор:
Кујна соба: Традиционален
Тип рецепт: Десерт
Порции: 4
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • Сирење од Филаделфија
 • Млеко
 • Остро овошје
Подготовка
 1. Во чаша блендер ги мешаме млекото, сирењето и овошјето на парчиња
 2. Ние служиме во чаши и украсуваме со бобинки одозгора
Сметки
Послужете ладно
Нутриционистички информации по порција
Калории: 150

 

Во чаша со блендер измешајте го млекото, сирењето и дивото овошје на парчиња ако се премногу големи и ги кршиме сите додека не добиеме многу фина текстура.

Ние служиме во високи чаши и украсуваме со бобинки одозгора


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.