Авокадо полнети со ескарол и лосос

Авокадо полнети со ескарол и лосос

Овој пат ќе се искористи за да се направи салата од коктел и да се наполнат вкусни авокадо со лосос. Овој рецепт може да ни послужи и како прв курс за ручек и оттогаш за свежа и комплетна вечера авокадото е овошје за полнење, уште повеќе ако го придружуваме со риба и зеленчук. Што се однесува до рибите, ако лососот не е омилен кај децата, можеме да замениме туна, аншоа или распарчен ослиќ.

Авокадо полнети со ескарол и лосос
Автор:
Кујна соба: Шпански
Тип рецепт: Почетнички
Порции: 4
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 2 зрели авокадо
 • 1 ентива
 • 1 варено јајце
 • пушен лосос
 • рендан морков
 • лесен сос од мајонез
 • сол
 • нафта
 • оцет
Подготовка
 1. Исечете ги авокадото на половина и испразнете ги со помош на лажица.
 2. Исецкајте го месото и измешајте го со ситно исечен рендан морков, тврдо варено јајце и ендив, мајонез и сецкан лосос.
 3. Ние го поправаме препаратот за облекување и го исполнуваме ова тесто што го добивме авокадото и ги покриваме со парчиња пушен лосос.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 105

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.