Бисквити од бело чоколадо со малини

Помалку користено од црното чоколадо, со бело чоколадо добиваме и вкусни колачи и десерти. Во овој случај, покрај белото чоколадо, додаваме и малку овошје во колачите. Избравме малини, можете да го додадете вашето друго овошје?

Состојки: 150 гр. шеќер, 150 гр. путер, 3 јајца (2 жолчки + 1 цело), ​​150 гр. бело чоколадо, 70 гр. од брашно од бадем, 200 гр. пченично брашно, 100 мл. сок од портокал, 100 грама малини, 1 лажичка вкус на ванила

Подготовка: На едната страна го монтираме омекнат путер со шеќер; од друга, ги матиме жолчките со целото јајце и ги додаваме.

Го топиме чоколадото во микробранова печка или во двоен котел и го додаваме во смесата од путер, јајца и шеќер. Исто така ги додаваме ванилата и брашното од бадем. На крај го додаваме просеаното брашно и сокот. Измешајте добро и истурете го тестото во индивидуални калапи обложени со масна хартија. Внесуваме неколку малини во тестото на секоја пандишпан и ги печеме на 180 степени околу 10-15 минути додека не поруменат и не се исушат одвнатре. Ги оставаме колачите да се загреат во калапите и целосно ги ладиме на решетката.

Слика: Recetasdecocinablog

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.