Босилек од конзерва

Денес ви покажуваме како да заштедите босилек остава во сол и масло. Willе ги користиме само оние состојки и ќе добиеме лисја полни со вкус и боја што можеме да ги искористиме за правење сосови, за вкус на нашите салати и за збогатување на нашите пици во кое било време од годината.

Босилек се користи главно за правење Геноазиско песто. Ако поради некоја причина имате многу лисја, размислете за денешниот рецепт бидејќи тоа е а многу едноставен начин да го задржите. 

Измијте ги и нежно исушете ги листовите од босилек. Од таму само ќе се забавуваме формирање слоеви.

Повеќе информации - Геноазиско песто


Откријте други рецепти на: Совети за готвење

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.