Рокофор тестенини, многу брзо

Добар и лесен рецепт за оние од вас кои не сакаат да готват на одмор? Ви предлагаме ладна тестенина со Рокфор. Забележете, рецептот е многу едноставен.

Состојки: 500 гр. тестенини, 150 гр. Рокфор сирење, 250 мл. течен крем, 150 мл. млеко, сол и бибер

Подготовка: Додека ги вариме тестенините во многу солена вода, ставете го сецканиот Рокфор заедно со останатите состојки во блендерот. Ние добро победивме за да формираме крем. Тестенините добро ги исцедуваме откако ќе се сварат Ал Денте и го мешаме со сосот.

Слика: Тутипаста

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.