Варен во шпорет под притисок

Коцидо комплето

Toе подготвиме Готви многу лесно. Ќе ставиме многу месо за да не и недостасува вкус на чорбата и секако наутот.

Не ставив коска од шунка. Ако го ставите, препорачувам да го извадите пред да го затворите тенџерето ако не сакате чорбата да биде премногу јака.

и тука оди а трик: така што супата е жолта Ставете го кромидот со надворешните слоеви на кожата. Овие ќе ви дадат боја. Ако можете, користете кромид од органско земјоделство. Само треба да го измиете кромидот и да го ставите целиот во тенџерето.

Моето тенџере е 12 литри и затоа е прилично големо. Количините можете да ги преполовите доколку вашата е помала. Внимавајте, секогаш мора да го почитувате максималното ниво што го ставате во тенџерето. Не го пополнувајте повеќе.

Еве ја врската до друг рецепт за шпорет под притисок што навистина ми се допаѓа: боранија.

 


Откријте други рецепти на: Менија за деца, Рецепти за супа

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.