Рецепти за вегетаријанци: Торта со тестенини со зеленчук

Јадење варено и послужено како торта е многу попривлечно за децата. Ајде да го пробаме овој рецепт за тестенини со зеленчук. Не е исто да се служат шпагети со сосиран зеленчук, отколку да се ставаат во два слоја во калап и да се гратираат со прелив од јајца и сирење. Ние ги зголемуваме хранливите материи во рецептот, претворајќи го во единечна плоча, и победивме во презентацијата. Што се однесува до состојките, кој зеленчук ќе го користите?

Слика: Куќа на пазарот


Откријте други рецепти на: Вегетаријански рецепти, Рецепти зеленчук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.