Валентин воздивнува

Состојки

 • 3 белки
 • 150 гр. на шеќер
 • 1 лажиче сол
 • Суштина од ванила
 • Течно боење храна
 • Чоколадни чипови (по избор)

Овие воздишки или обоени меринки, тие се идеален подарок за Денот на вineубените Или loversубовниците не воздивнуваат? Можете да ги направите обоени со едноставно додавање на неколку капки боење на белките. Тајната, исушете ги на ниска температура во рерна и многу убов.

Подготовка

 1. Ние ја загреваме рерната на ниска температура, 100 до 120 ° С. Ние обложуваме чинија со масна хартија.
 2. Ние ги победивме белците со средна брзина со нотка на сол, додека не се постават малку.
 3. Додадете го шеќерот малку по малку и продолжете да го собирате. Ја додаваме суштината на ванила (и бојата ако ја користиме). Победувајте додека меринката не стане многу цврста (на работ на обилен снег).
 4. Ние ја воведуваме марената во торба за пециво и со млазница што ја избираме (кадрава на пример) правиме мононсито со ракав со саканата големина на плочата, одделени едни од други малку (можете да украсите со неколку чоколадни чипови).
 5. Печете помеѓу 1 час, 1 и 20 минути во зависност од големината на маренги. После времето, ја исклучуваме рерната и ги оставаме марените внатре од рерна додека не се исушат многу.

ЗАБЕЛЕШКА: Тие може да се чуваат во оставата, чајната кујна неколку недели во херметички затворен сад.

Слика: pwrnewmedia

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   сораја dijo

  Здраво, можете да користите и боја за гел или само течност. Ви благодарам