Говедско чорба со црно пиво

Гответе го месо со црно пиво Не е нешто ново или за оние што го следат рецептот, уште помалку за Ирците, автори на ова толку нежно етофизирано телешко месо со темен и вкусен сос. Ако претпочитате чорба со благ вкус, можете да го замените пивото на Гинис за „бело“ пиво.

Рецепт инспириран од сликата на Chow


Откријте други рецепти на: Рецепти за месо

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.