Каснувања чизкејк со тесто фило

Состојки

 • 250 гр крем сирење
 • 6 јагоди
 • 100 гр бел шеќер
 • 100 гр чоколадни чипови
 • Омоти за тесто Фило
 • 1 јајце
 • Шеќерна чаша

Крцкави однадвор, слатки и чоколадни, еве какви се овие вкусни гризнувања на фило чизкејк. Дали се осмелувате да ги подготвите?

Подготовка

Стави да Загрејте ја рерната на 180 степени. Во сад измешајте го крем сирењето, исечканите јагоди и шеќерот со помош на миксер. Додадете ги чоколадните чипови, и измешајте со помош на лажица.

Поставете ги квадратчињата фило тесто на работната маса и ставете малку фил во центарот на секој квадрат.

Со малку вода, навлажнете ги секој од рабовите на секој квадрат за да можеме добро да го залепиме секое пакување.

Победете го јајцето во сад и насликајте ги сите пакетчиња. Ставете ги сите пакетчиња во сад за печење и печете на 180 степени околу 10 минути додека не поруменат. На секое пакетче посипете со малку шеќер и уживајте.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Елизабет dijo

  Здраво!!!
  Каде можам да најдам пакетче со фило тесто ???
  Јас сум од Тоса де Мар (Girирона)
  поздрав и продолжете да работите !!! ти си страшен !!!!

 2.   Ангела dijo

  Можете да го најдете во кој било супермаркет :)