Грисини со кисело тесто

Стапчиња за леб

Ако дома работите со квас за да го подготвите лебот, сигурно сте навикнати да ви остане тесто откако ќе го освежите. Жал ми е да го фрлам, затоа најчесто ги подготвувам овие грисини кои, патем, се многу богати.

На децата можат да ви помогнат да ги подготвите бидејќи нивното обликување е најблиску до играњето со пластелин.

Сигурно го имате вашиот основен рецепт за секојдневен леб со квас. Но, ако сакате да се обидете различен рецептВи го оставам линкот до нашиот млечен леб.

Повеќе информации - Леб од кисело млеко,


Откријте други рецепти на: Рецепти за леб

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марија Евгенија Гарсија dijo

  Здраво семејство
  Ми се допаднаа сите информации, многу практични и едноставни Hugs.

  1.    Асен Хименез dijo

   Ние сме многу среќни. Ви благодариме што ни кажавте!