Курва спанаќ и рикота: домашно тесто

Иако јас секогаш се залагав да имам лист тесто за кратки мирис или лиснато тесто во замрзнувачот, денес решив да го направам тестото за оваа торта. Тоа е толку едноставно! Трикот е во Вода дека мора да биде многу студено и не месете премногу. Покрај тоа, маснотијата што ја додаваме е маслиново масло, со кој додаваме бонус за здравјето. Оригиналниот рецепт е со спанаќ, но Можете ли да помислите на друг зеленчук да ставите? Моето прашање е дали можеме да го смениме сирењето рикота за сирење од Бургос, имате идеја?

Состојки за тестото: 250 гр брашно, 1 лажичка сол, ½ лажичка исечкана мајчина душица, 60 мл маслиново масло, 120 мл ладна вода. Полнети: 500 гр сирење рикота, 250 гр свеж спанаќ, 1 мал кромид, 2 чешниња лук, 2 лажици маслиново масло, 3 јајца, 4 лажици рендано пармезан, сол, бибер.

Подготовка: Во сад ги мешаме брашното, солта, мајчината душица и ги ставаме на тезгата. Додаваме маслиново масло и вода. Месиме неколку секунди, да формираме топка; завиткајте во пластична фолија и ставете го во фрижидер 1 час.

Од друга страна, ја загреваме рерната на 190 º C. Расукајте го тестото на лесно набрашнета површина (ќе се обидеме да работиме што е можно побрзо за да избегнете тесто тесто). Внимателно обложуваме тркалест калап добро отстранлив, добро нареден со хартија за печење. Исечете го вишокот тесто од рабовите, пикнете ја површината и страните со вилушка и печете 10 минути (јас обично ставам тежина, некои суви леблебии што ги чувам од време на време, иако ова тесто не се крева многу).

За полнење, ситно исецкајте го кромидот и лукот и соте во тавата со маслото додека не омекне. Зачинете со сол и црн пипер. Ги отстрануваме и фрламе тешките стебленца на спанаќот. Ние ги миеме лисјата и ги готвиме во тенџере покриено со врела вода додека не омекнат, 2-3 минути. Исцедете го во сито и исплакнете го со ладна вода. Исцедете добро и исцедете ги. Додадете го спанаќот на кромидот и лукот и оставете да врие уште 5 минути.

Во голем сад измешајте го сирењето рикота со јајцата, малку сол, бибер и рендано сирење пармезан. Додадете ја смесата со спанаќ во смесата со рикота, мешајќи добро. Ние го истураме овој крем на претходно зготвеното тесто. Печете на 200ºС 30 минути.

Оставете малку да се излади и послужете.

Слика и адаптација: искрено готвење / Списанието за храна

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.