Духови од меринги Застрашувачки!

Колку е стравот духови! Доказот дека тие постојат е тука, да, безопасен и вкусен. Тајната на маренги е добро да ги монтирате белките (без жолчка) и да ги сушите на ниска температура во рерна подолго време од најмалку 2 часа за да изгубат влага. Дали имате некаков трик за да го направите тоа?

Слика и адаптација: тајна животна сопруга


Откријте други рецепти на: Појадок и закуски, Празници и посебни денови, Печени рецепти, Забавни рецепти, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Олга Кајигос Ибањез dijo

  Е се обидам да видам што ќе добијам, ееее, ќе бидам сенишен

 2.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  хехех сакаме фотографија !! :)

 3.   Беатриз Јх dijo

  Јас веќе ги направив овие добри работи

 4.   Алберто Рубио dijo

  Беатриз, има ли слика :)?