Забавни канапеа во форма на ела, гуакамоле

Состојки

 • Леб од пита
 • солени стапчиња од геврек
 • гуакамоле
 • Грчки јогурт или крем сирење
 • црвена пиперка или црни маслинки за гарнир

Ова е лесно и брзо предјадење за подготовка, бидејќи тоа ќе го направиме со веќе подготвени состојки. Breadе треба само да го исечеме лебот, намачкајте го со богат крем y украсете така што ќе имаме неколку смешни новогодишни елки. Така што имаме привлечна презентација, ќе прибегнеме кон разни додатоци за украсување на овие божиќни канапе.

Подготовка:

1. Исечете го секој леб од пита во 4-6 триаголници, во зависност од големината што сакаме да им ја дадеме на канапеата.

2. Вметнуваме половина солен стап во центарот на дното на секој клин за да формираме стебло на дрво. Го ставаме лебот во тостер или скара.

3. Подгответе го кремот за полнење со мешање на гуакамоле со јогурт или сирење и намачкајте леб од пита.

4. Украсете со пиперка или многу мелени маслинки.

Друга идеја: Украсете ги елките со венци од сосови како кечап, мајонез или сенф.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мари кармен dijo

  Iо не знам од каде ти се толку добри идеи

 2.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  Размислувајќи за тоа многу! : P хехехе

 3.   Норма Лопез dijo

  Добро, го сакам, овој рецепт е супер оригинален.