Забавни колачиња за грицкање


Попладнево ќе се облечеме! И за ова ќе подготвиме многу специјална закуска! Станува збор за колачиња украсени со меко сирење Гарсија Бакеро. Willе ни требаат само две состојки и многу фантазија!

Неколку колачиња, оние што најмногу ги сакаме, некои таквито де меко сирење Гарсија Бакеро, и малку маслиново масло.

За да ги подготвиме костумите за смокинг, користевме парчиња црн и црвен сладунец, соодветно. За глувците го украсивме сирењето со обоен сладунец и парчиња колбаси.

Дали се осмелувате да направите свои украсени колачиња? Покажете ни ги !!

Преку: слатки јадења

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Прадас Марга dijo

  Колку забавно! Е ги направам за детски роденден, но не за да ги носам на работа.

 2.   Алис Петарда dijo

  Јас го запишувам

 3.   Четврта боја. Детска декорација и сликање на пи dijo

  колку е забавно, а исто така лесно да се направи ...