Зелен сок за елиминирање на токсините

За неколку години на сокови, шејкови, смути и ароматизирани води се многу модерни. Тие се храна за пиење која ни помага како зелен сок да ги елиминираме денешните токсини.

Вистината е дека е малку посебна, можеби малку јака за почетници, иако тотално препорачана за оние луѓе кои веќе се навикнати на овој вид на пијалоци

Неговиот вкус е поблизу до гаспачо или ладна супа отколку до овошен сок. Има многу интересен вкус затоа што е солено и малку зачинето.

Исто така е многу едноставно да се подготви и е преполни со витамини и минерали кои имаат корист за нашето тело и ни помагаат елиминирање на токсините и јадете балансирана исхрана.

Зелен сок за елиминирање на токсините
Солен и пикан сок кој се грижи за нашето здравје.
Автор:
Тип рецепт: пијалаци
Состојки
 • ½ авокадо
 • 5 ротквици
 • 1 праз
 • ½ краставица
 • Каранфилче со лук 1
 • ½ лимон
Подготовка
 1. Излупете и извадете ја јамата од авокадото. Излупете го чешнето лукче и лимонот и измијте ги остатокот од состојките.
 2. Се сече на парчиња, така што тие добро се вклопуваат во нашиот блендер, процесираат и сервираат во чаша. Можеме да украсиме со ротквица или јагода.
 3. Доколку е потребно, можеме да додадеме малку вода додека не ја добиеме вистинската текстура.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 75

Дали сакате да дознаете повеќе за овој зелен сок за да ги елиминирате токсините?

Ако не сте многу навикнати на овој вид пијалоци, подобро е да пробате други смути или сокови кои имаат и зеленчук, зеленчук и овошје. Тие се поблаги по вкус и ќе ви помогнат да се навикнете на нови вкусови на почетокот.

Можете исто така да го промените празот за ананас, тој е многу повеќе дигестивен и обезбедува многу богат сладок вкус.

Имајте вакви видови свежо направени пијалоци. Бидејќи, со изминување на часовите, тие можат да добијат непристојна темна боја поради оксидација на зеленчукот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.