Крем за пециво, извонредни пломби за колачи

Крем за пециво е едно од најкласичните пломби во слаткарството. Сладок и мазен вкус и врз основа на јајцаова крем со вкус на ванила, цимет и лимон тоа е идеално полнење за овошни курви, ситни суиси, профитероли или ваши роскон де Рејес.

За да го подготвиме, треба да го загрееме литарот млеко минус половина чаша со стапче цимет, кожата на лимон и грав од ванила. Од друга страна, мешаме во сад 75 грама пченично брашно и 50 гр. Пченкарен скроб со 200 грама шеќер. Додадете 6 жолчки и половина чаша резервирано млеко. Оваа мешавина добро ја победивме со помош на некои прачки.

Исцедете го врелото млеко и додадете крем од жолчка и брашно. Овој препарат го ставаме да зоврие на тивок оган додека мешаме со дрвена лажица додека не добие густа текстура и кремаста. Оставете го да се олади.

до избегнувајте создавање филм на горниот слој на кремот ставаме пластична фолија во контакт со неа.

Слика: Туструкос, Тинипичен, Панињацио

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.