Подуен ориз од тиква

¿Трик или лекување? Тоа е фразата што децата ја изговараат кога тропаат на вратите од куќите ноќта на Ноќта на вештерките и бараат слатки („лекување“). Ако соседот не ги обезбеди, може да ви изиграат;) Од таа причина, таа вечер дома мора да има слатки и слатки. Овие слатки крцкави тиквички направени со тесто издуван ориз и бел слез. Ние можеме искористете го овој празничен рецепт за да ги зближите децата во кујната така што тие соработуваат во неговото украсување.

Рецепт преведен и адаптиран од Храна Семејство наоѓа


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Десерти за деца, Рецепти за Ноќта на вештерките, Рецепти зеленчук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.