Јогурт торта со изненадување на М & М

Состојки

 • 1 лимон или природен јогурт
 • 3 HUEVOS
 • 2 чаши шеќер јогурт
 • 3 чаши јогурт од брашно за пециво
 • 1 кесичка квасец
 • 1 чаша јогурт сончогледово масло
 • 125 гр М & М

Колку ми се допаѓа понеделник кога имаме кул рецепти! Имам многу сладок заб, тоа го знаете и викендов се посветив на готвењето. Што подготвив Многу многу специјална торта од јогурт со М & г-ѓа. Дали сакате да знаете како да го подготвите чекор по чекор? Супер едноставна! Не губете го рецептот

Подготовка

Изматете ги јајцата во сад, и додајте го шеќерот без да престанете да матите. Додадете јогурт и масло и продолжете да тепате без да престанете. Додадете го брашното со квасецот, и добро измешајте ги сите состојки додека не бидат хомогени во смесата.

Откако ќе ги имаме, подготвуваме калап со путер и малку брашно, и го ставаме тестото во садот за печење. Декорирајте одозгора со М & г-ѓа.

Печиме на 180 степени околу 35 минути. За да биде посочно, половина од времето, исклучете ја рерната одозгора, а одозгора ставете малку алуминиумска фолија. На овој начин, ќе можеме да им дадеме на нашиот супер јогурт и М & М торта униформа и многу убава боја за да го привлечеме вниманието на најмалите во куќата.

Сега има само. Уживајте во тоа многу !!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јасмин dijo

  Ми се допадна рецептот и тие се многу добри во поставување рецепти за деца
  : ·)

  1.    јасмин dijo

   дали ти се допаѓа мојот рецепт? '

 2.   јасмин dijo

  Состојки

  80 гр путер на собна температура

  150 гр кафеав шеќер

  2 HUEVOS

  150 гр брашно

  1 лажичка прашок за пециво од кралски тип

  100 ml полу-обезмастено млеко

  1 1/2 кафена лажичка цимет

  1 јаболко, излупено и исечено на мали парчиња

  За крем сирење:

  80 гр путер на собна температура

  200 гр шеќер или шеќер

  85 гр кремасто сирење Филаделфија

  Подготовка

  Ја загреваме рерната на 170ºС во опцијата горе и долу без вентилатор. Пополнуваме плех за торта со капсули. Во сад, победи го путерот заедно со шеќерот додека не се врзат. Следно, ги додаваме јајцата едно по едно и добро се матиме. Покрај тоа, го квасиме брашното заедно со квасецот и циметот и додаваме половина на тестото во садот. Додадете го млекото, а потоа и преостанатото брашно и добро измешајте (без прекумерно матење, за тестото да не биде тврдо!). Додадете го јаболкото добро исечено и мешајте со лопати додека сè не се поврзе добро.

  Ние го делиме тестото во капсули и печеме приближно 20-25 минути.

  Додека торбите се прават во рерна, ние го правиме крем сирењето. Во сад, просејте го шеќерниот шеќер и матете го со путерот 1-2 минути со мала брзина, а потоа 4-5 со голема брзина, додека путерот не стане белузлав *. Го додаваме крем сирењето и матиме додека не стане крем. Ако сакаме да ја обоиме кремата, време е да ја додадеме бојата. Јас ја користев „Deep Red“ на Sugarflair.

  Ги вадиме колачите од рерна и ги оставаме да се оладат на решетка. Откако ќе се олади, декорирајте со кремот со кесичка за пециво. Јас користев млазница Вилтон 2Д и додадов „опашка“ и неколку листови направени со фондан за да симулирам јаболко.

  Совет! Ако видиме дека шеќерот со путер чини да се врзува, можеме да додадеме лажица млеко.