Како да направите колаче за чаши за 1 минута

Дали сакате да подготвите лесно, меко, вкусно колаче за кое треба и една минута во микробранова печка? Да, толку лесно. Па денес ви го даваме рецептот за лесна и многу слатка закуска.

Рецептот е за нормално брашно, но може да го направите совршено со брашно без глутен како оние што ги споменавме во објавата на како да направите лиснато тесто без глутен.

Послужете го топло и пред се не заборавајте да го придружувате со лажичка сладолед од ванила, бидејќи е совршен.

#Truquitosrecetin Колачето не треба да се готви целосно одозгора. Запомнете дека мора да биде меко за да можете да ја вметнете лажичката со малку сила.


Откријте други рецепти на: Најдобри рецепти, Забавни рецепти, Рецепти за 5 минути, Оригинални рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

16 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Арома на јагода Алис dijo

  Колку добро изгледа, и колку брзо !! Toе се обидам да го направам тоа :)

 2.   Нанидијаз dijo

  Изгледа прилично богато!

 3.   Јесика сотело dijo

  Излегува одлично .. Јас го направив и го сакав, благодарам

  1.    Isabel dijo

   Рецептот е вкусен! Ставив само малку сол и 1 минута и 15 секунди во микробранова печка, додадов и прашок за пециво за да не биде тешко.

 4.   лидијаааа dijo

  Дали колачето мора да излезе меко? Тоа е што го направив и тортата излезе тешко. И, какво брашно користите?

 5.   Андреа Рохас слика на зачувување dijo

  Ви благодариме за идејата ... излезе одлично!

 6.   Ванеса Ларалде dijo

  Вкусот беше ужасен. Мислам дека е заради солта. Една лажичка е премногу !!

 7.   Ване Фалконе Малада dijo

  Рецептот е еквивалентен на едно колаче, нели? Без кафеав шеќер ќе изгледате многу лошо?

 8.   Винарските визби Мезквита dijo

  Многу брз и идеален рецепт за итни случаи со деца;) Тие сигурно ќе бидат вкусни! Се најдобро

 9.   анту dijo

  Може ли да користам солен путер? Јас немам сол

 10.   Лилија dijo

  Овој рецепт за Мексико како вистинскиот
  ?

 11.   Пола Рамос dijo

  Колкава е количината брашно? ... Јас не гледам никаде

 12.   Пола Рамос dijo

  Извини… 3 лажици!

 13.   Даниел Лујо Онтанеда dijo

  Рецептот беше многу убав, но излезе малку изгорен

 14.   Маријахо dijo

  .
  Одлично

  Дали е задоволство да се јаде свежо?
  .

  1.    Асен Хименез dijo

   Благодарам, Маријахо.