Како да направите пате од шунка и сирење

Состојки

  • За терин од околу 300 грама паштета
  • 250 гр варена шунка
  • 8 сирења

Патеките се вкусен начин да ги направите закуските различни, а денес ќе подготвиме а домашно пате од варена шунка и сирења што ќе ги воодушеви најмалите во куќата. Пред некое време објаснивме друга варијанта на подготовка Паштета со шунка од Јорк, но оваа што ве учиме денес е многу полесно да се направи, бидејќи Е ви требаат само две состојки, шунка и сирење. Покрај тоа што е вкусно, многу е здраво, затоа што не зазема ништо друго освен шунка и сирење, со мир на умот дека се прават дома и ги знаеме сите состојки што ги додаваме.

Подготовка

Ставете ја сварената шунка на плоштади и 8-те сирења на парчиња во чашата со блендер, и Сматете сè додека не стане компактно и обединето тесто. Сега само треба да подготвите неколку вкусни сендвичи!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.