Ролни за леб со крем од дуња и урда

Погледнете каков едноставен рецепт е и колку е убав. На еклери од леб Што гледате и што прави контејнер, можете да ги направите сами бидејќи се прават со леб од претходниот ден. Никој не би рекол, нели? Ви ставив фотографија за да не се сомневате и да знаете како да ги подготвите.

И тогаш го имаме полнењето. Јас го направив тоа слатко дуња и урда, мешавина што ми се чини извонредна. Но, можете да ги наполните и со други состојки. Замислете… крем сирење и пушен лосос… хммм, каков стартер за деца и возрасни!


Откријте други рецепти на: Почетнички, Менија за деца, Десерти за деца, Оригинални рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.