Карфиол во салата, со компир и мајонез

Салата од карфиол

Дали сте го пробале карфиол во салата? Одлично е со мајонез и варен компир, ќе видите.

Важно е компирот и карфиолот да се сварат однапред, за за време на оброкот овие состојки да бидат многу ладни. Во салатата ќе ставиме и малку маслинки и една конзерва конзервирана пченка и грашок.

можете да го подготвите мајонез дома или користете го купениот. Ако го правите дома, не заборавајте секогаш да го чувате во фрижидер, бидејќи е многу жешко и мора да внимавате.

Повеќе информации - Санизиран мајонез


Откријте други рецепти на: Салати, Рецепти зеленчук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.