Леќа со колбаси

Во овој случај, ние ќе служиме леќа со колбаси. Haveе имаме уникатно јадење опремено со својства што ќе ги обожавате.

Леќа со тиква

Малите ќе уживаат во аромирањето на овие деликатни леќа. Themе ги направиме со тиква, без хоризо, за да бидат поздрави.

Паштета од грав и сирење фета

Важи како почетник, а исто така и како придружба. Содржи, меѓу другите состојки, бел нанос, фета сирење и ароматични билки.

Грав со хоризо и колбас со крв

Тоа е едно од најдобрите јадења што можеме да ги подготвиме кога не брзаме. Овие грав се издвојуваат по својата кремаста и, се разбира, по својот вкус.

Леќа со зеленчук и хоризо

Willе го ставиме зеленчукот рендан, барем дел од него. На овој начин ќе добиеме поцелосно јадење и ќе ја згуснеме чорбата.

Брза чорба од бел грав

Ако сакате да подготвите добра чорба од бел грав, но сте заборавиле да ги натопите, погледнете го нашиот рецепт. Брзо и лесно.

Леќа со ориз

Вкусна леќа со ориз. Многу комплетно јадење во кое ќе комбинираме мешункаст зеленчук и житни култури. Добар извор на протеини за целото семејство.

Грав со домат и колбас од крв

Одличен рецепт за искористување на црниот пудинг од чорбата, со вкусен домашен сос од домати, грав и тврдо варено јајце. Мора да го пробате!

Салата од леќа

Одлична салата од леќа со печурки совршена за најжешките месеци од годината. Оригинален начин на консумирање мешунки.

Наут со хоризо

Домашно јадење со мешунки кое е многу комплетно благодарение на зеленчукот и хоризо. Така што има помалку маснотии, можеме да готвиме хоризо одделно.

Бел грав со зеленчук

Многу здраво јадење од зеленчук направено со бел грав и различни сорти зеленчук: морков, бибер и карфиол.

Леќа со хоризо

Леќата со хоризо е традиционално јадење на шпанската кујна. Оваа верзија е многу популарна кај целото семејство и е многу лесна за подготовка.

Леблебија со зеленчук

Вонредна чорба од наут со зеленчук. Зеленчукот нема да се види на задоволство на некои родители и на многу деца.

Пинто грав со компанго

Traditionalе се обидеме да го направиме ова традиционално јадење со лажица нешто полесно. Obtainе добиеме вкусен црн грав со малку помалку маснотии.

Детско пире од корална леќа

Денес подготвивме детско пире со корална леќа за кога ќе дојде време да внесете нови состојки во исхраната на вашето бебе. Доброто Со овој детски пире од корална леќа можете да внесете нови состојки во исхраната на вашето бебе на едноставен и некомплициран начин.

Грав со школки

Ние ве учиме како да направите традиционално јадење: грав со школки. И со фотографии од чекор по чекор, за да не пропуштите ниту еден дета detail.

Леќа со печурки

Toе подготвиме здрава леќа, со само прскање маслиново масло и многу зеленчук. Купете печурки затоа што ќе ни требаат.

Леблебија со винегрет

Идеална салата од мешунки за потоплите месеци. Винегретата се прави со тврдо варено јајце, магдонос, кромид ... И ние исто така ве учиме како да готвите наут во шпорет под притисок.

Грашок со шунка

Јадење спакувано во имот направено со грашок, шунка од серано и компир на коцки. Може да се служи како гарнир или како прв.

Бел грав со хоризо

Во овие студени денови нема ништо поубаво од добра чинија со лажица која освен што ќе се чувствува одлично,…

Грав со јајце, шунка и домат

Да ги натерате децата да јадат зеленчук понекогаш може да се претвори во вистинска борба со нив. Затоа, најдобриот...

Баба леќа!

Постојат илјадници начини да ги направите, а сигурно и вие имате свој начин да ги готвите. Денес ќе ве научиме...

Свеж фалафел

Овие ориентални „крокети“ обично се подготвуваат со наут или сув боранија. Имаме свежо боранија, во целост...

Крокети волшебно гравче

Можеби децата не сакаат да јадат грав или друга мешунка, бидејќи она што навистина не им се допаѓа...

Чорба од наут со ракчиња и школки

Исклучителен, здрав рецепт за морска храна, многу лесен за подготовка и сепак со одличен гастрономски престиж. Секако, толку подобро ...

Кускус со леќа

Можеби овој рецепт со кускус е добра опција, пооригинална од јадење со лажица, за да дадете леќа и…

Широк грав со ориз и шунка

Широките гравчиња со ориз совршено се мажат. Ова е едноставен, брз, здрав и вкусен оброк. Очигледно, што ...

Крокети од турска леќа и пченица

Овие крокети всушност се нарекуваат меркемик кјефтеси. Многу познат меѓу вегетаријанците (исто така погоден за ограничувања на месо ...

Леќа со лигњи

Дали сакате леќа? Ги сакам, и затоа овој пат сакав да ви донесам чинија ...

Тепсија со грав со туна

Гравот е хранлив и задоволувачки. Калориите содржани во чорба со мешунки не смееме да ги поврзуваме со колбаси ...