Лижавчиња пармезан

Состојки за 10 лижавчиња Хартија за печење 10 лажици рендано пармезан во конец 10 ражничи Се чини неверојатно ...

Кесадиillaа од лосос

Состојки 16 тортиillaи од пченка или пченица 500 гр. свежи филети од лосос 2 авокадо 1 млад кромид 1 пиперка ...

„Папучарите“ на Мелосите

Многу граѓани и редовни посетители на Мадрид ќе го знаат галицискиот бар Мелос. Сместена во Лавапиес, оваа таверна е позната по ...

Јајце во гнездо од сирење

Состојки на секои 2 јајца, потребни ни се: 1/4 чаша рендано сирење Грујер малку сол сол маслиново масло Речиси ...

Мафини со кромид и сирење

Состојки 300 гр брашно 1 лажиче. квасец 1/2 лажиче сол 2 убави кромид, исецкани 2 јајца, изматени 225 мл млеко ...

Четири сирења пица, кои?

Состојки 1 тесто за пица основа четири видови сирење сос од домати (по избор) пипер од рокфорт, моцарела, горгонзола, ...

Чизкејк и Бејли

Состојки 200 гр. лиснато тесто или колачиња за варење 60 гр. путер 200 гр. крем сирење 1 лажица од ...

Крем од домати и пченка

Состојки 300 гр. замрзната или конзервирана пченка 6 зрели домати 700 мл. вода или супа од зеленчук ...

Супа од сирење и колбаси

Состојки 8 колбаси неколку избрани зеленчуци за супа (морков, праз, млад кромид, целер, репа, зелка ...) 500 мл. супа од ...

Тесто за пица Дукан

Состојки 2 лажици пченични трици 2 лажици овесни трици 4 лажици изматено сирење 0% материја ...

Тирамису Дукан

Состојки за ТОРТАТА: 4 лажици овесни трици 2 лажици трици од цело зрно 2 лажици ...

Панини од туна и моцарела

Состојки половина мала багета 1 конзерва конзервирана туна пржен домат печена моцарела црвена пиперка во специјална нишка за ...

Гратин пилешки гради

Состојки 4 пилешки гради без кожа и коски 1 модар патлиџан, тиквички или голем компир 200 гр. печурки 2 ...

Пилешки кордон блу

Состојки 4 филети од пилешки гради отворени во форма на книга 4 парчиња шунка од Јорк или Серано 8…

Лесни полнети печурки

Извлечен од познатата диета Дукан, и без да навлегувате во нејзиниот ефект на слабеење, овој рецепт е лесен, здрав и, за

Супа од сирење и пиво

Дали го пробавте нашето пате со пиво сирење? Таа комбинација е неверојатна. Овој пат ќе експериментираме со вкусен крем.

Тортелини со четири сирења

Денес сакам да подготвам едноставен и брз рецепт, кој е исто така здрав, затоа се одлучив за некои тортелини ...

Торта со сирење три

Продолжуваме со лесни или лесни рецепти, бидејќи за овие датуми сè што не добива премногу тежина, ...

Крокети со четири сирења

Повторно рецепт со периодична мешавина од четирите сирења. Но, кои четири сирења? Тие генерално се мешаат ...

Торта Рикотта

Тортата рикота е многу типичен аргентински десерт, каде што се вкусува во кое било време од годината. Благодарам

Солено чизкејк

Солени колачи се една од најдобрите опции кога служите јадења на забава или вклучена buffet.

Рокфор паштета

За сендвичи, канапе, пломби и други предјадења ви го покажуваме рецептот за паштета од рокофор. Моќниот вкус на ...

Флејти од колбаси и сирење

Со пијадините или мексиканските тортиillaи од пченка ќе направиме некои специјални виршли или некои flautas. …

Рашници од грозје со сирење

Состојки Грозје Полу-излечено сирење Грозје со сирење, има вкус на бакнеж. И колку е вистина! Плодовите со сирењата ...