Излечени жолчки од јајце

Needе ни треба сол и шеќер. Исто така жолчка од јајце и малку време. Со сето ова можеме да подготвиме едноставни излечени жолчки од јајце.

Омлет од компири, зеленчук и треска

Научете како да го подготвите овој вкусен рецепт за омлет од компири, зеленчук и треска. Една од многуте сорти на традиционалниот омлет од компири.

Омлет од компири со агрети

Различен омлет од компири благодарение на брадата или агретот на фритот. И нискокалорично поради малото масло што го содржи.

Лесен омлет од компири

Подгответе го затоа што ќе ви се допадне. Има помалку калории од традиционалната тортилја и ќе му дадеме боја и вкус со магдоносот

Пржени трошки од јајца

Одлични традиционални трошки што ќе ги послужиме со пржени јајца. Јадење за употреба што многу го сакаат децата.

Кафе фланш

Подготвувањето креми е безбеден облог за да добиете десерт правилно. Овој фланш за кафе сигурно ќе ги воодушеви старешините во куќата.

Омлет од кромид

Ефтин, сочен и многу богат омлет од кромид. Со едноставни состојки и многу лесен за подготовка. Не престанувајте да го пробувате.

Торта од белка од јајце и какао

Идеален рецепт за да ги искористите белките од јајца што можевме да ги оставиме од другите подготовки. Лесна торта што ја сакаат малите.

Компири со кожа

Правењето компири со кожа вклучува подготовка на состојките за да ги донесете на масата. Потоа, секој вечера треба да ја состави својата плоча како што сака најдобро!

Шпански омлет со кисели школки

Јас ве охрабрувам да го подготвите овој оригинален омлет од компири, особено ако сакате кисели школки. Со една или две конзерви школки одиме во Различен омлет што ќе го сака секој, особено оние што сакаат кисела школка. Со многу вкус, повеќе боја ... одлично!

Јајце бела торта со бело чоколадо

Ние ве учиме како да подготвите сунѓерска торта со белки и маслиново масло. Исто така, ќе ставиме неколку капки чоколадо, во овој случај, бело.

Јајце во гнездо од сирење

Состојки на секои 2 јајца, потребни ни се: 1/4 чаша рендано сирење Грујер малку сол сол маслиново масло Речиси ...

Мексикански пржени јајца

Состојки 4 јајца 500 зрели излупени и домати без семиња 4 торти tortи од пченка 1 кромид од пролет 1 чешне од ...

Шпански мафини

Состојки 350 гр брашно 250 гр шеќер 250 гр сончоглед или семе од масло 100 гр крем за ...

Тесто за пица Дукан

Состојки 2 лажици пченични трици 2 лажици овесни трици 4 лажици изматено сирење 0% материја ...

Ориз вок со зеленчук

Состојки 200 гр. басмати или ориз на пареа (долг) 150 гр. од брокула 150 гр. од избрани пиперки 50 гр.

Торта од карамела

Состојки 1/2 чаша кафеав шеќер 7 лажици путер 1/2 чаша јајца (3-4 приближно) 1/2 чаша сируп ...

Салата од руски ориз

Состојки 200 гр. долг ориз 250 гр. риба за салата (рак, ракчиња или туна) 250 гр. на зеленчук ...

Пилешки кордон блу

Состојки 4 филети од пилешки гради отворени во форма на книга 4 парчиња шунка од Јорк или Серано 8…

Торта со путер

Состојки 250 гр. брашно 1 лажица прашок за пециво 250 гр. несолен путер 200 гр. од

Јајца матени со бешамел

Можеби тврдо варените јајца, повеќе поради мирисот што го даваат кога се готват, отколку поради нивниот вкус, не се свети ...