Киви мохито со ананас

Киви мохито со ананас

мохитото Тоа е еден од најдобрите пијалоци за славење на летото. Овој пијалок е вкусен со друг вид комбинација како на пр свеж ананас и слатко киви. Имате можност да го подготвите без алкохол во случај да сакате да го подготвите за деца, бидејќи сакаме колку е убав и шарен.

Доколку сакате оригинални и безалкохолни пијалоци, можете да ја подготвите нашата листа на 5 коктели за деца.

Киви мохито со ананас
Автор:
Порции: 1
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 1 пијалок од џингер
 • 30 мл бел рум
 • Посипете ликер од лимета
 • 2 лажички кафеав шеќер
 • 3 гранчиња нане
 • 1 киви
 • 1 парче ананас
 • Коцки мраз или искршени
Подготовка
 1. Ќе ни треба дрвен толчник за да изгмечете ги состојките состојки во голема чаша. Ставете ги во долниот дел од чашата 2 лажички од Кафеав шеќер, 2 гранчиња од нане, кивито на мали парчиња (минус едно парче) и ананас на мали парчиња (минус парче за украсување). Го дробиме со толчник додека направи половина пире.
 2. Го фрливме мраз, 30 мл бел рум и Џинџер Але. Нежно мешаме.
 3. Додадете прскање ликер од лимета.
 4. Ја украсуваме чашата со гранчето нане, кивито и парчето ананас.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.