Колачиња за був за Ноќта на вештерките

Бувовите се едно од најмистериозните животни во ноќта на Ноќта на вештерките. Иако наскоро ќе ве научиме како да направите неколку вкусни мафини со бувови, денес имаме специјален рецепт без фурна каде децата можат украсете свои бувови базирани на чоколадо. Тоа е друго наше забавни рецепти за Ноќта на вештерките.

Лесно и вкусно!

 


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Рецепти за колачиња, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   FATI dijo

  И јас ќе го сакам, тоа е лесно и ефтино!

  1.    Ангела Виларехо dijo

   Благодарам !! :) Мора да се осмелите да ги направите затоа што се вкусни! :)

 2.   Карла марија југан dijo

  Го сакам, ми требаше само една минута од ништо