Колачи Алказар, тие се нежни и меки

Колачите на Алказар де Сан Хуан ја зачувуваат таа аура на мистерија при подготовката на нивното тесто и во печењето типично за рецептите за манастири, што честопати значи дека не се осмелуваме да ги подготвиме. Понекогаш колачите излегуваат премногу суви, или можеби не се буткаат и не се прелеваат ... Да го пробаме овој рецепт? Идеја: користете ги како основа за други десерти како тирамису.

Состојки: 8 јајца, 200 гр. шеќер, 100 гр. од пченкарен скроб, 100 гр. брашно, путер, глазура од шеќер

Подготовка: Ги одделуваме жолчките од белките.

Од една страна ги монтираме жолчките со половина шеќер со некои прачки додека не се зголемат двојно во волумен.

Покрај тоа, ние ги монтираме белците до снег со остатокот од шеќерот, кој ќе го додаваме малку по малку додека победиме. Полека додавајте ги белките во жолчките, мешајќи со дрвена шпатула.

Од друга страна, ги мешаме 2-те брашно и ги додаваме во масата белки и жолчки полека, просејувајќи ги со помош на мала цедалка. Бидете внимателни да не ги спуштате белките.

Подгответе плех со мрсна хартија, намачкајте го со малку стопен путер и
Ние го редиме тестото на хартијата давајќи му форма на кружни колачи и оставајќи разделба помеѓу нив. Тестото е подобро да се шири со торба за пециво.

Посипете ги колачите со малку шеќер и печете ги во рерна загреана на 200 степени додека не станат сунѓерести, без да заруменат премногу. Кога ќе се оладат, намачкајте малку глазура врз колачите и оставете ги да се исушат.

Слика: Пасионсевиillaа

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.